ارسال نظر
-
اخبار سیاسی اجتماعی فرهنگی ـ خبرخوانی و اخبار روز

یادداشت و گفتگو

تشکیل کمیته های فرهنگی ویژه برگزاری مراسم دهه فجر

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیشابور از تشکیل کمیته های فرهنگی هنری ویژه برگزاری مراسم دهه فجر در این شهرستان خبر داد.

 خلیل اله عراقی با اعلام این خبر افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده ستاد دهه فجر شهرستان و تشکیل کمیته فرهنگی و هنری ستاد دهه فجر در محل این اداره، فرصت را مغتنم شمرده و برای آشنایی نسل سوم انقلاب با اهداف عالیه فرهنگی این نظام مقدس تصمیم به برگزاری مراسم فرهنگی هنری با انسجام بیشتر در سطح شهرستان گرفته ایم.

وی گفت: از آنجا که انقلاب شکوهمند اسلامی دارای ماهیت فرهنگی است، طبق فرامین مقام معظم رهبری باید کارهای فرهنگی در سطح جامعه بیش از پیش گسترش یابد و ایام دهه مبارک فجر نیز یادآور خاطرات و حماسه مردم ایران در مقابل رژیم ضد فرهنگی و دژخیم پهلوی است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی نیشابور عنوان داشت: امسال با برنامه ریزی صورت گرفته برنامه های متنوع فرهنگی هنری توسط ادارات، نهادها و مجامع مختلف فرهنگی و هنری در سطح شهرستان به اجرا در خواهد آمد.

عراقی خاطر نشان کرد: در این مدت از ۱۲ تا ۲۲ بهمن برنامه های مختلف فرهنگی هنری شامل همایش بصیرتی شناخت توطئه های استکبار، یادواره شهدا، بازدید از خانواده های معظم شاهد، شب های خاطره، جشن شکوفه های انقلاب اسلامی، همایش تخصصی روحانیون و مداحان، همایش ادبی قاصدک ها، برگزاری محافل انس با قرآن کریم، اعزام مبلغین و روحانیون به روستاها و مساجد، اکران فیلم های جشنواره عمار، برپایی نمایشگاه کتاب و… از جمله این برنامه ها است.

وی تصریح کرد: همچنین برنامه هایی شامل غبارروبی گلزار شهدا، نورافشانی، آذین بندی، برپایی ایستگاه نقاشی، همایش بصیرت ویژه بانوان، نمایش فیلم کوتاه انقلاب، بازدید رایگان از سینما و اماکن میراث فرهنگی و موزه، نشست تخصصی داستانی، تئاتر، نمایشگاه های هنری  و صنایع دستی، جشنواره فرهنگی و ورزشی و… در سطح شهر و بخش های نیشابور انجام خواهد شد.

وی افزود: در کلیه بخش ها و شهرهای تابعه شهرستان کمیته های فرهنگی هنری تشکیل که برنامه های خویش را بر این اساس طراحی و به اجرا در خواهند آورد.

انتهای پیام/۲۲۰۲

کد خبر: 73777
ارسال نظر